Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

Britania e Madhe dhe Japonia ndalojnë importin e arit rus

Britania e Madhe, Shtetet e Bashkuara, Kanadaja dhe Japonia do të ndalojnë importet e arit rus, si pjesë e sanksioneve të reja kundër Rusisë...

Gjykata e Lartë ndalon abortin në SHBA

“Përmbysja e së drejtës së një gruaje për abort nga Gjykata e Lartë të premten ishte një rrufe ligjore, politike dhe shoqërore që meriton...

Këshilli i Europës i jep Ukrainës dhe Moldavisë statusin e vendeve kandidate për në BE

Këshilli i Europës vendosi t’i japë Ukrainës dhe Moldavisë statusin e vendeve kandidate për në Bashkimin Europian. Lajmin e dha vetë presidenti i KE, Charles...

Telegraf

Abigela Voshtina, drejtore e Teatrit të Operas dhe Baletit

Abigela Voshtina do të jetë drejtuesja e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, shkruan newsbomb.al. Emri i saj është firmosur nga kryeministri...

Greqia kërkon të marrë Syrin e Kaltër? 

Ministria e Turizmit dhe e Mjedisit ka reaguar pas lajmit mbi një propozim për furnizim me ujë me trasnferim burimi nga Syri i Kaltër...

Dita Ndërkombëtare e Refugjatëve

Dita u krijua për herë të parë më 20 qershor 2001, në njohje të 50-vjetorit të Konventës së vitit 1951 në lidhje me statusin...

Abrija dhe Manja i vendosin spaletat drejtorit të ri të Policisë së Burgjeve

Paulin Rajta, mbajtës i gradës Drejtues i Lartë i Policisë së Shtetit, është emëruar sot kreu i Policisë së Burgjeve. Ai ka një eksperiencë...

“S’mban më ujë pilafi” për të dytën ditë, qytetarët protestojnë para Kryeministrisë 

Qytetarët e Tiranës u ngritën përsëri dje në protestë, në të ditën dytë, për rritjen e çmimit të karburanteve dhe produkteve të tjera ushqimore....

Lajmet e fundit