Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Foto e Dites

Policia e Fierit dhuron gjak për fëmijët talasemikë

Policia e Fierit i është përgjigjur kërkesës së Kryqit të Kuq për të dhuruar gjak në ndihmë të fëmijëve talasemikë. 36 punonjës të Komisariatit të...

Holanda s’ka më dyshime, thotë “PO”

Parlamenti i Holandës ka dhënë dje “dritën jeshile” për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare, që do t’i hapë zyrtarisht rrugë Shqipërisë për anëtarësimin...

Banka e Shqipërisë prezanton dy kartëmonedhat e reja

Banka e Shqipërisë ka prezantuar dje dy kartëmonedhat e reja 1.000 dhe 10.000 lekë. E para ka dizajn të ri, ndërsa e dyta është...

Presidenti “shkon” në Kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë ka dorëzuar dje në Gjykatën Kushtetuese vendimin për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Vendimi u votua në datën 9 qershor me 104...

Lulzim Basha RIZGJIDHET kryetar i Partisë Demokratike

Lulzim Basha duket se do të jetë kryetari i ri i Partisë Demokratike, për një mandat tjetër 4 vjeçar në krye të selisë blu. Nga...

Gjimnasti rus që përfaqëson Shqipërinë shpallet KAMPION BOTE në Gjimnastikën Artistike

Historike për gjimnastikën shqiptare, pasi gjimnasti rus Matvei Petrov që përfaqëson ngjyrat kuq e zi ka arritur të shpallet kampion bote në Gjimnastikën Artistike.Kampionati...

Shqipëria, në tryezë me 5 të mëdhenjtë

Shqipëria është zgjedhur dje anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Këshilli i Sigurimit të OKB-së përbëhet nga...

Pamje emocionuese nga kuzhina e Mrizit të Zanave,

Në faqen e Mrizit të Zanave në Facebook është postuar një foto shumë e bukur dhe emocionuese. Pamje të mrekullueshme dhe tepër domethënëse, që tregojnë...

104 vota kundër Ilir Metës, si President i Republikës

Ilir Meta është i pari President i Republikës në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Kuvendi. 104 deputetë kanë votuar dje një seance plenare...

“Kasapi i Bosnjës” dënohet përjetë

Gjykata Britanike ka lënë në fuqi vendimin e mëparshëm të gjykatës së Hagës, për gjeneralin serb Ratko Mlladiç, i quajtur “kasapi i Bosnjës”. Ai...

Lajmet e fundit