Foto e ditës: Varret Ilire, Selcë e Poshtme

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:05 14-08-2015 Foto e ditës: Varret Ilire, Selcë e Poshtme

Turizmi dhe vera nuk nënkuptojnë vetëm det dhe xhiro nëpër shëtirore. Një vizitë në varret Ilire është po aq turistike dhe kulturore gjithashtu. Selca e poshtme në Pogradec është vendndodhja e lashtë Ilire e fisit të Dasaretëve, që daton nga shekulli i IV-të dhe III-të p.e.sonë. Foto nga Fation Plaku

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012362003326416
array(1) { ["section"]=> string(47) "foto-e-dites-varret-ilire-selce-e-poshtme-18349" }