Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Foto e Ditës/ Aktorët e filmit “Shok” në tapetin e kuq të “Oscar”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1abf64c5e487941417bf0c490106a787

Aktorët shqiptar të filmit “Shok” kanë parakaluar në mbrëmje në tapetin e kuq të çmimeve “Oscar” së bashku me yjet e kinematografisë botërore. Lum Veseli, Andi Bajgora, Eshref Durmishi dhe Fisnik Ademi prezantuan denjësisht shqiptarët në eventin më të madh të kinematografisë botërore.

Gjithsesi, filmi kosovaro-britanik, “Shok” nuk ka arritur të shpallet fitues në kategorinë e filmave me metrazh të shkurtër. Por prezantimi deri në këtë nivel i një filmi shqiptar mbetet moment krenarie për të gjithë ne.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img