Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Foto e Ditës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

359cf40c95f0d5c9ec3ca17406d3f486

Kryeministri i Greqisë, Kyrakos Mitsotakis, nga parlamenti ka deklaruar se Greqia do të sigurojë 12 milje edhe në detin Jon.

 

Ndërkaq ai ka bërë me dije se për këtë është informuar edhe ministri i Jashtëm Nikos Dendias, ndërsa shton se ai do të zhvillojë shumë shpejt një vizitë në Tiranë.

“Ne po e rrisim Greqinë! Do të sigurojmë 12 milje edhe në detin Jon sipas të gjitha konventave ndërkombëtare. Asgjë s’na pengon neve që të arrijmë këtë.

Do të respektojmë konventat ndërkombëtare dhe do të aplikojm standardin e ndajres në mënyrë të barabartë të detit kur distanca mes dy shteteve është më e ulët se 24 milje“, u shpreh Mitsotakis.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img