Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Foto e Ditës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

96b9387f85c29da284c9672438503a98

Gazetarja e njohur Ola Bruko ka vizituar fshatin Piqerras në Borsh të Sarandës, ku është përballur me një ‘histori çnjerëzore’.

 

Ajo ka ndarë me ndjekësit në rrjete sociale fotot e të moshuarës Elefteri, e cila jeton në rrugë në kushte mizerable.

Bruko thotë se ajo gjithë natën lëngonte nga uria dhe dhimbjet e trupit, të cilin e kishte tërë plagë. E mban frymën gjallë me çapa buke që i japin fqinjët, ndërkohë që të afërmit nuk e ndihmojnë.

Gazetarja i bën apel instancave përgjegjëse që të reagojnë për rastin në fjalë dhe t’i japin fund vuajtjeve të të moshuarës Elefteri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img