Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Foto e Ditës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2f7211077264eac22c9c115adc9802c4

Policia ka gjobitur 3 biznese me nga 5 mijë lekë të reja në Shkëmbin e Kavajës gjatë një aksioni për lirimin e plazhit nga çadrat dhe shezlongët e vendosur pa leje.

Këto biznese kanë vënë çadra dhe shezlongë pa marrë leje duke kundërshtuar kështu me aktet normative për situatën e krijuar nga Covid -19.

“Gjatë këtij aksioni janë gjobitur personat që i zotëronin ato dhe që kishin zaptuar hapësirën e rërës”, thuhet në njoftimin e policisë bashkiake në Durrës e cila u bën “thirrje të gjitha subjekteve që ushtrojnë aktivitet gjatë vijës bregdetare të mos ndërmarrin iniciativa të tilla që bien ndesh me ligjin dhe të mos vendosin çadra apo shezlongë në rërë pa marrë lejen nga autoritetet përkatëse”.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img