Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Foto e Ditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

08e2da3bcdc26ab2806d8d1793bd97db

I jepet lamtumira e fundit Maks Velos, piktorit dhe arkitektit të pashembull që mbylli sytë dje në moshën 84-vjeçare.

Për shkak të situatës dhe masave të marra për pandeminë, në ceremoninë mortore kanë marrë pjesë vetëm disa miq dhe punonjës të funeralit.

Ceremonia u organizua nga Bashkia e Tiranës ndërsa nuk mungoi as kryebashkiaku Erion Veliaj.

“Maks Velo nuk ka vdekur, është mes nesh”, tha mes lotësh shkrimtari Ben Andoni.

Prej disa ditësh Maks Velo ka qëndruar i shtruar në Qendrën Spitalore Universitare, pasi gjendja e tij shëndetësore u rëndua për shkak të një sëmundjeje në gjak.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img