Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

FOTO E DITËS

spot_img

Lajme të ngjashëm

fbcb1bb38402d56fe20e661664f13e68

Është e vështirë të jesh një nxënës i shkëlqyer, por jo e pamundur.

Këtë e provon më së miri studentja e degës së Mjekësisë të Përgjithshme Aurela Kullolli.

Ajo ka përfunduar ciklin e dytë të studimeve të larta (Master Shkencor) me mesataren absolute 10 dhe për rrjedhojë meriton të vlerësohet me ‘’Medaljen e Artë’’. Megjithatë, nuk është hera e parë që Aurela është kurorëzuar me vleresimin e artë. Studentja e mjekësisë të përgjithshme ka përfunduar në mënyrë fantastike dhe ciklin e parë të studimeve (Bachelor) me mesataren 10.

Aurela tregohet realiste se për t’u bërë një mjeke e zonja nuk mjaftojnë vetëm rezultatet e larta në shkollë. Por, të arriturit e rezultateve kaq mbresëlënëse përkthehet në sakrificë, përkushtim, kritere të nevojshme për t’u bërë njeri i suksesshëm në jetë. Dhe Aurela i ka të gjitha mundësitë për t’u bërë një njeri me shumë vlera.

Më shumë

spot_img