Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Foto e ditës

spot_img

Lajme të ngjashëm

ec90c3ba6c7cab979e1669abec0a7e90

Këto pamje po bëjnë xhiron e botës dhe janë regjistruar në Parlamentin  Zelandës së Re. Një fëmijë i porsalindur, ishte i ftuari special në Parlament të mërkurën, shkruan CNN, transmeton Newsbomb.al. 

Kryeparlamentari Trevor Mallard e mbajti dhe ushqeu djalin vetëm një muajsh të deputetit, Tāmati Coffey ndërsa ky i fundit po mbante fjalim.

Këto pamje i publikoi në rrjetet sociale vetë Mallard, teksa shfaqet duke tundur beben ndërsa dëgjoi debatin. Ky veprim i kryeparlamentarit është përshëndetur nga shumë njerëz në rrjetet sociale.

Por kjo nuk është hera e parë që një bebe futet në Parlamentin e Zelandës së Re. Vitin e kaluar kryeministrja Jacinda Ardern bëri të njëtën gjë duke sjellë foshnjën e saj të sapolindur.

Më shumë

spot_img