Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Foto e ditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9dc46e3664a479140badf1dc84a7a364

Publikohet foto mahnitëse e një anije luftarake italiane SS Probitas e Luftës së Dytë Botërore e mbytur në Gjirin e Sarandës.

Anija, sipas dëshmitarëve okularë të moshës së tretë në qytetin bregdetar, u bombardua në tetorin e largët të 1943-shit nga gjuajtësit gjermanë, në përpjekje për të kryer misionin e tërheqjes së ushtarëve dhe oficerëve pas kapitullimit të Italisë së Musolinit.

Foto është realizuar nga fotografi Fation Plaku, ku nga lartësia, shihet e fundosur një anije luftarake italiane.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img