Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Foto e ditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5ab5f595d8f74f8f271223d7368de1a1

Vendimi i Presidentit Ilir Meta për anullimin e zgjedhjeve të 30 qershorit ka bërë jehonë në të gjithë botën.

Shumë prej mediave më të njohura dhe prestigjoze ndërkombëtare si ‘New York Times’, ‘Washington Post’, ‘Abc News’, ‘AP’, ‘France 24’, kanë raportuar lajmin.

Ata e cilësojnë anulimin e zgjedhjeve vendore si një vendim që kërkon shmangien e konfliktit politik dhe social në Shqipëri.

Kujtojmë se Meta përmes një deklarate tha se ka vendosur të shfuqizojë Dekretin nr.10928, datë 05.11.2018 për zhvillimin e zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore më datë 30 qershor 2019.

Por ky vendim nuk u prit aspak mirë nga kryeministri Edi Rama, i cili është vënë menjeherë në levizje, ndërkohë që deklaroi se është gjithnjë tre hapa para.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img