Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Foto e ditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0c234233bf779f633dd8a18648421d3a

Kjo është një foto prekëse nga ceremonia e lamtumirës që iu dha dje major Klodian Tanushit.

Miku i tij, rreshteri Julian Kapaj, i vetmi që i mbijetoi shpërthimit në Letoni, ka lënë spitalin dhe ashtu me paterica ka shkuar në ceremoninë e homazheve.

Rreshteri i ka dhënë lamtumirën e fundit kolegut dhe nuk ka fshehur dot lotët nga dhimbja e madhe e humbjes së majorit. Të ndjerët, Klodian Tanushi, Zarife Hasanaj, dhe rreshteri i plagosur Julian Kapaj ndodheshin në një mision të NATO-s në Letoni si pjesë e grupit të Kontingjentit të Asgjësimit të Municioneve dhe Lëndëve Eksplozive.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img