Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Foto e ditës

spot_img

Lajme të ngjashëm

2b1006062a9b66afe1be3072996dc803

Dean Nicholson një skocez që është larguar nga shteti i tij për të udhëtuar të gjithë Europën me një biçikletë është bërë i famshëm jo vetëm për udhëtimet e tij por edhe për macen që ai mban me vete.

Në Bosnje 31-vjeçari gjeti një ‘shok’ që e mban me vetë gjatë udhëtimeve. Nala, maçoku i tij që e ka marrë emrin nga filmi i ‘Mbretit Luan’ udhëton të gjithë Europën në krah të shokut e tij.

Ata kanë qenë në Mal të Zi, në Bosnje, në Maqedoninë e Veriut madje edhe në Shqipëri! Strehohen ku të kenë mundësi dhe punojnë për të mbledhur para për udhëtimin e tyre të rradhës. Madje Dean ka dhënë një kontribut të madh në pastrimin e ambientit pasi ka pastruar dhjetra vende që ka vizituar, midis tyre edhe plazhin e Himarës.

31-vjeçari ka tashmë 100 mijë followers dhe historia e tij ka bërë xhiron e mediave në të gjithë botën.

Më shumë

spot_img