Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Foto e ditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka nisur dje  pelegrinazhi 13-javor në Kishën e Shna Ndout në qytetin e Laçit.

Besimtarë të shumtë i janë drejtuar të martën kodrës mbi këtë qytet për të gjetur ngrohtësi shpirtërore, duke drejtuar lutjet e tyre për qetësi, shëndet, harmoni dhe begati.

Janë nga çdo skaj i vendit dhe përfasojnë besime të ndryshme por janë të devotshëm në Kishën e Shna Ndout pasi besojnë në mrekullitë e saj. Për të garantuar mbarvatjen e pelegrinazhit, janë angazhur forca të shumta të Drejtorisë Policisë Qarkut Lezhë, të cilët kanë hartuar një plan masash të cilat do të zbatohen përgjatë 13 javëve në vijim.

Mijëra persona udhëtojnë çdo të martë drejt kishës së Shna Ndout në Laç të Kurbinit, ndërsa natën e 12 qershorit, kur është dhe festa e këtij shenjti, nurmi i pelegrinjëve shkon mbi 1 milion.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img