Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Foto e ditës

Lajme të ngjashëm

Shkrimtari i njohur Naum Prifti ka festuar ditëlindjen. Shkrimtari mbushi plot 87 vjeç.

Në këtë moment të veçantë për të shoqëria “Vatra”, ku Prifti ka mbajtur postin e sekretari prej dy dekadash i ka organizuar atij festën në New York.

Dhurata simbolike, lule, torta ishin këto detajet më të spikatura të festës, ndërsa të pranishëm ishin edhe artistë të tjerë të njohur, profesorë, lexues dhe miq të shkrimtarit.

Fillimisht u ndoq dokumentari me titull ‘Edhe unë diç mbolla’ i autorëve Munish Jashari dhe Rafaela Prifti kushtuar jetës dhe vepërës të shkrimtarit të shquar të letrave shqipe.

 

Më shumë