Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Foto e ditës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria dhe vetë Presidenti Macron janë tërhequr.

Kryeministri francez, Edouard Philipp pritet që të njoftojë pezullimin e rritjes së taksës të karburantit që do aplikohej në janar të 2019-ës, raporton newsbomb.al. Lajmi është bërë me dije nga Agjencia AFP, e cila i referohet burimeve qeveritare. 

Kjo tërheqje e qeverisë erdhi pas protestave masive që ngriti në këmbë gjithë Parisin dhe u shoqërua me përleshje të dhunshme. Tre persona kanë humbur jetën nga trazirat, dhuna dhe vandalizmi, ndërsa qindra të tjera kanë mbetur të plagosur.

Më shumë

spot_img