Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Foto e ditës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Duket që viti i Skëndërbeut ka bërë bashkë të gjithë figurat e njohura shqiptare në botë. Këtë gjë e ka bërë të ditur nëpërmjet Instagramit, tenori Ramë Lahaj.

“Të Bashkuar në kujtim të Skëndërbeut” quhet kjo nismë që do të mbahet në Teatrin Argentina të Romës.

Me kërkesë të kreut të Misionit Diplomatik të Shqipërisë në Selinë e Shenjtë, Zonjës Majlinda Doda, Papa Françesku do të takojë përfaqësues të popullit shqiptar në Vatikan, të cilët do të shoqërohen nga autoritet e larta të Qeverise shqiptare dhe nga liderit e të gjitha besimeve fetare.

Në këtë koncert do të përformojnë Dua Lipa, Inva Mula, Olen Çezari, Ramë Lahaj, Genc Tukiçi, Eno Peçi, Elhaida Dani, Lorik Cana dhe Erza Muqolli.

Më shumë

spot_img