Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Foto e ditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Violinisti i njohur Tedi Papavrami  është rikthyer përballë publikut shqiptar pas 4 vitesh.

Së bashku me pianistin Francois Frederic Guy interpretuan mbrëmjen e së shtunës sonata për violinë dhe piano të Ludvig van Beethoven. Sonatën e parë, të katërt, të pestë dhe të gjashtë.

Publiku shqiptar i mirëpriti interpretimet virtuoze të artistëve në katedralen Ortodokse.

Të dy artistët kanë performuar në shumë skena botërore dhe ja kanë dalë që mos të zhgënjejnë publikun asnjëhërë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img