Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Foto e ditës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qarku i Korçës, siç dihet tashmë, është një nga prodhuesit më të mëdhenj të mollëve në vend.

Këtë fundjave kryebashkiaku i Korçës Sotiraq Filo fton gjithkënd të shkojë drejt juglindjes për të shijuar MOLLË KORÇE . Festa e Mollës, e kthyer në një traditë, zhvillohet të shtunën, në orën 17:00, në fshatin Dvoran.

“Panair molle, argëtim dhe lojra për fëmijë. Merr familjen dhe EJA”, fton kryebashkiaku duke promovuar edhe më shumë këtë produkt por pse jo, edhe duke nxitur interesin turistik në fshatin Dvoran.

Dvorani është një prej zonave më të njohura në rajonin juglindor sa i takon prodhimit të mollëve në tregun vendas.

Më shumë

spot_img