Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Foto e ditës

Lajme të ngjashëm

Ambulanca ndalon në plazh për të përmbushur dëshirën e fundit të një të moshuari.

“Do të doja të shihja detin për herë të fundit”.

Kjo ishte dëshira e shprehur nga një burrë 80-vjeçar, të cilin po e transferonin nga Toskana në Kanaveze për arsye shëndetësore.

Ngjarja ka ndodhur në Marina di Carrara.

I moshuari ndjeu nevojën për të ndaluar dhe admiruar peizazhin, duke e ditur se ndoshta ato vende nuk do t’i shihte kurrë më.

Pasi u konsultua me familjen, ekipi ia plotësoi dëshirën duke ndaluar ambulancën në një vend ku mund të shihej deti. Operatorët, i lejuan të moshuarit të admironte detin, për herën e parë dhe të fundit.

Më shumë