Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:11 11-09-2019 Foto e ditës

Kombëtarja kryesoi bindshëm ndaj ekipit islandez në 'Elbasan Arena', sidomos pas shpërthimeve të Odise Roshit i cili shënoi golin e tretë dhe të Sokol Çikalleshit i cili me një gjuajtje potente në zonë blindoi fitoren e Shqipërisë.

Ekipi kombëtar fitoi bindshëm ndaj islandezëve me rezultatin 4-2 duke u renditur për momentin në vendin e katërt në grupin H të eliminatoreve për EURO 2020. 

Nga ana tjetër edhe përfaqësuesja e Kosovës ka bërë një lojë tepër dinjitoze në Southampton kundër Anglisë, edhe pse humbi me rezultatin 5-3.

Dardanët shënuan që në minutën e parë por anglezët reaguan me shpejtësi edhe pas shpërqëndrimit të mbrojtësve kosovarë. Gjatë pjesës së dytë  Valon Berisha dhe Vedat Muriqi nga pika e bardhë e penalltisë ngushtuan diferencën duke e përfunduar ndeshjen me rezultatin 5-3, por me kokën lart. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011425018310547
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-178021" }