Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:21 21-08-2019 Foto e ditës

Kryeministri Rama ka postuar disa foto të një vogëlusheje nga Austria, e cila ishte turistja e 1 miliontë që vizitonte Shqipërinë në 20 ditët e para të gushtit.

Rama shkruan se vogëlushja Luisa ishte turistja e 1 miliontë me pasaportë të huaj që shkelte në vendin tonë, bashkë me motrën e saj dhe dy prindërit. 

‘TURISTI I 1 MILION-të

Shifra rekord e turistëve në regjistrin e pashaportave të huaja gjatë gushtit, i takoi Luisës, njërës prej dy vajzave të familjes Forster nga Austria, të cilën kur hyri sot në Portin e Sarandës, së bashku me motrën dhe prindërit, e priti një surprizë e këndshme.

Në njëzetë ditët e para të këtij gushtit, kanë hyrë në Shqipëri plot 1 milionë turistë të huaj ose 16.5 % më shumë, se sa i gjithë gushti i kaluar’, shkruan Rama ndërsa poston dhe fotot nga pritja surprizë ku ka qenë i pranishëm dhe ministri Klosi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094120502471924
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-175903" }