Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Foto e Ditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4d7c7eba5076f5c0d34cbbc49ede19b3

Nexhmije Pagarusha dje shënoi një vjetorin e vdekjes.

 

Ikona e skenës shqiptare ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare me 7 shkurt në vitin 2020. Pas një sëmundje të shkurtër, Nexhmije Pagarusha u nda nga jeta.

Nexhmije Pagarusha njihet si mbretëresha e muzikës shqiptare. Veprimtaria e saj muzikore 40-vjeçare është aq e gjerë, sa që është vështirë të thuhet se cilit zhanër i takon. Është e njohur për interpretimet e saj të shkëlqyera në muzikën popullore dhe opera .

Nexhmije Pagarusha ishte edhe aktore e suksesshme, si në film ashtu edhe në teatër.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img