Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
20 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Foto e Ditës

spot_img

Lajme të ngjashëm

f2890e33418de5b0b90b3d467e1d400b

Violeta Hoxha është kryeinfermiere në spitalin Infektiv, ku bashkë me shumë mjekë dhe infermierë po kujdesen për pacientët e infektuar me koronavirus.

Prej 40 vitesh ajo është në shërbim të pacientëve, Violeta Hoxha është një mbështetje shumë e madhe për kolegët e saj, të cilët janë heronjtë e Shqipërisë, pasi po përballen me vetëmohim me koronavirusin vdekjeprurës.

Kryeinfermierja u infektua edhe vetë me koronavirus, por pasi e kaloi u rikthye sërish në detyrë në krah të kolegëve, edhe pse afër pensionit.

Foton e kryeinfermieres e ka publikuar edhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, për t’i shprehur falenderimet për punën e palodhur në shërbim të pacientëve.

Më shumë

spot_img