Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Foto e Ditës

spot_img

Lajme të ngjashëm

644add828630c2ee332a3709a5b612e2

Kryeministri Rama ka lajmëruar pak më parë nënshkrimin e Memorandumit të bashkëpunimit ekonomik me nënsekretarin amerikan të SHBA Keith Krach, dhe nënshkrimin e marrëveshjes për ndërtimin e Skacicës nga amerikanët. Rama tha se Shqipëria është krenare që ka në krah një aleat si SHBA.

 

“Memorandumi që nënshkruajmë sot për bashkëpunim ekonomik mes Shqipërisë dhe SHBA do të ndikojë ndjeshëm në hapjen e një kapitullit të ri për investime të drejtpërdrejta amerikane dhe jo vetëm në Shqipëri. Do bëjmë çmos që paraja që vjen nga vendet mike të mos ket pengesa dhe të kthehet në punësim e përfitim reciprok”, tha Rama, ndërsa tregoi sërish mbështetjen për rrjetin 5G “Shqipërisë dhe rajonit i duhet një qasje strategjike për të pasur rrjet të sigurtë në procesin e kalimit në nivele të tjera të dixhitalizimit dhe transferimit të të dhënave.”

LEXO:

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img