Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

FOTO/ Çmimi i madh 5 000 euro. Zbulohen çmimet fituese për çdo kategori të Maratonës së Tiranës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nëse ju pëlqen të vraponi, nuk duhet të humbisni për asnjë arsye Maratonën e Tiranës e cila do të zhvillohet të shtunën më 17 Tetor. Gara do të përfshijë 4 kategori; Marathon (42.195) Half Marathon (21, 0975 km), Tirana 10 K dhe “We too” kjo një kategori që ka për qëllim të jetë më shumë motivuese se sa konkurruese.

Nëse jeni të interesuar se cili është çmimi për tre vendet e para të secilës kategori, po jua tregojmë si më poshtë.

Kategoria Marathon 42 K: Vendi i tretë: 2000 Euro Vendi i dytë: 3000 Euro Vendi i parë: 5000 Euro

Kategoria Half Marathon 21 K: Vendi i tretë: 1000 Euro Vendi i dytë: 1500 Euro Vendi i parë: 2000 Euro

Kategoria Tirana 10 K: Vendi i tretë: 500 Euro Vendi i dytë: 600 Euro Vendi i parë: 800 Euro

Kategoria “We too”: Vendi i tretë: 300 Euro Vendi i dytë: 400 Euro Vendi i parë: 500 Euro

http://www.tiranamarathon.com

Më shumë
spot_img
spot_img