Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

FOTO/ Civilët futen në shkollë dhe kontrollojnë nxënësit, kapin dy pistoleta, thika dhe hashash

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Ferizajt ka zhvilluar një aksion në disa shkolla të qytetit, pas informacione se nxënës dhe persona të tjerë lëvizin me sende të ndaluara. Përmes efektivëve civilë, është bërë një kontroll i befasishëm dhe janë kapur pistoleta, thika dhe drogë.

Pas disa kontrolleve të zhvilluara nga policë me rroba civile, janë ndaluar disa persona të dyshuar, ku gjatë kontrollimit të tyre, te tre persona është gjetur substancë e dyshuar e narkotikëve, tek dy persona të dyshuar janë gjetur dy armë (psitoleta), ndërsa te disa të tjerë janë gjetur thika.

Ky aksion pritet të vazhdojë në nivel vendi, pasi këto dukuri raportohen të jenë shumë të shpeshta.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img