Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

FOTO/ Çfarë po ndodh në selinë e PD? Pasi hoqën blindat, Komisioni i Rithemelimit “fshin” çdo gjurmë të Lulzim Bashës

Lajme të ngjashëm

Selia e Partisë Demokratike po i nënshtrohet një rikonstruksioni. Në zyrat e  brendshme kanë filluar punimet, duke “fshirë” pothuasje çdo gjurmë të Lulzim Bashës dhe vartësve të tij.

Pas heqjes së dyerve të blinduara që u vendosën nga Basha në dhjetor të 2021 për të ndaluar hyrjen e mbështetësve të ish-Kryeministrit Sali Berisha, tashmë godina është marrë në zotërim nga Komisioni i Rithemelimit, pasi Gjykata e Tiranës njohu kuvendin e miratuar të 11 dhjetorit. 

Si shkak i blindimit të dyerve, muret nga brenda të selisë janë  veshur me  myk, pasi nuk mund të ajroseshin. Fotot e mëposhtme tregojnë  punimet që kanë nisur në zyrat e selisë së PD.


Më shumë