Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E premte, 6 Gusht, 2021

FOTO: Busti i Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skenderbeu, vendoset në Budapest

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Busti i Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, është vendosur sot në Budapest, kryeqytetin e Hungarisë. Lajmin e jep kryeministri Rama, i cili ndan foton e mëposhtme.

Po ashtu, edhe kryebashkiaku Erion Veliaj ka njoftuar paraditen e sotme se kishte arritur në Budapestit për të marrë pjesë në ceremoninë e vendosjes së bustit të Skënderbeut në mes të kryeqytetit të Hungarisë.

“Sapo në Budapest, për vendosjen më në fund të bustit të Skënderbeut në Parkun Qendror – dhuratë e Bashkisë Tiranë për Bashkinë e Budapestit në shenjë të miqësisë mes dy heronjve tanë kombëtarë Gjergj Kastriotit dhe Janosh Huniadit”, shkruan Veliaj.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img