Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Foto/ Biden zbulon imazhin e parë të marrë nga teleskopi Webb: Sot është një kapitull i ri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ditën e sotme ka publikuar imazhin e parë të marrë nga teleskopi James Webb.

Biden i cili shoqërohej nga zëvëndëspresidentja, Kamala Harris, dhe shefi i NASA-s, Bill Nelson.

Gjatë fjalës së saj Harris u shpreh se është hapur një kapitull i ri në eksplorimin e hapësirës.
“Jam i nderuar që jam këtu me ju. Sot hapet një kapitull i ri në eksplorimin e hapësirës,” tha Harris.

Ndërsa, shefi i NASA-s, Nelson i shpjegoi Bidenit imazhin e parë të marrë nga teleskopi i James Webb, me të cilin do të jemi në gjendje t’u përgjigjemi pyetjeve që ende nuk dimë të formulojmë.

“Galaktikat që shkëlqejnë pranë galaktikave të tjera. Një pjesë e vogël e universit”, tha ai.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img