Tirana
scattered clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
40 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

FOTO: Aqif Rakipi ther kurban për Bajram dhe e shpërndan te nevojtarët, banorët presin në radhë në derën e shtëpisë së tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti Aqif Rakipi ka zgjedhur në këtë ditë të Festës së Kurban Bajramit, të vazhdojë siç thotë, traditën e familjes së tij, duke shpërndarë për njerëzit në nëvojë. Këtë vit thotë ai, është hera e parë që babai i tij nuk do t’iu shërbejë nevojtarëve pasi u nda nga jeta.

“Me lejoni qe ne emrin tim dhe te familjes tone tju uroj perzemersisht Gezuar Kurban Bajramin. Qofte i mbare, i begate per ju dhe Familjet Tuaja. Ky do te jete Kurban Bajrami i pare qe dora e Baces tone Kahramanit nuk do tju sherbeje te varferve dhe nevojtareve.Qofsh i xhenetit babai yne i shtrenjte.

Megjithate ajo qe na frymezon eshte fakti, sa te jemi ne kete jete do vazhdojme te ndihmojme dhe gjendemi cdo personi ne nevoje sipas mundesive tona. Pacit vetem gezime, mbaresi dhe dite te lumtura kudo ne familjet tuaja”, shkruan Rakipi.

Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme që shpërndan vetë ish-deputeti, ai ka therur disa kruban dhe mishin e ka paketuar në qese të veçanta për secilën familje në nevojë. Në derën e shtëpisë së tij qëndrojnë dhjetëra banorë për të marrë mish.

Më shumë
spot_img
spot_img