Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
20 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

FOTO/ 5.4 ballë e mbi 10 sekonda, termeti i orës 21.15 minuta nxjerr njerëzit jashtë shtëpive (Lëkundjet ndjehen edhe në jug të vendit)

spot_img

Lajme të ngjashëm

1d3fc09a645a3b0d6e2c92426430e730

Një tërmet i fortë më magnitudë 5.4 ballë ka goditur vendin 10 minuta më parë, në orën 21.15 minuta.

Lëkundjet kanë qenë të forta dhe janë ndjerë në disa zona të vendit sepse ka qenë 10 kilometra në thellësi të tokës, çka ka bërë që të ndjehet edhe më shumë. Nga raportimet paraprake nuk ka dëme apo persona të plagosur, por vetëm banorë të trembur të cilët kanë nxituar të lënë shtëpitë.

Sipas të dhënave paraprake, magnituda ka qenë 5.4 ballë në një thellësi prej 10 kilometrash, në Hamallaj, aty ku u regjistrua edhe tërmeti vdekjeprurës i 26 nëntorit. Gjithashtu, lëkundjet janë ndjerë dhe në qytetin e Elbasanit, në jug të vendit dhe në zonën e Lezhës.

Foto te shkrepura ne zonen e Komunes se Parisit, Tirane, banoret lene shtepite pas termetit:
83177040_852338375261927_5810870488385191936_n.jpg83859019_154313779357193_4178161386892820480_n.jpg83098496_620605505440529_1129561409412136960_n.jpg
GFHGF.jpg

Pamje nga zona e Astirit:
DFFSD.jpg

Pamje nga zona e Freskut, Tirane:
SDFSDF.jpg

Pamje te tjera nga Tirana:
Screenshot_4_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpgScreenshot_3_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpgScreenshot_2_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Te dhenat paraprake te termetit, nga agjencite europiane:
Screenshot_5_copy_copy_copy_copy.jpg

Më shumë

spot_img