Hapësire reklamuese

Rajoni

Forumi Ekonomik në Zvicër, Lajçak do të takohet me Kurtin e Vuçiç

Shkruar nga Newsbomb
Forumi Ekonomik në Zvicër, Lajçak do të takohet me Kurtin

Të hënën në Davos të Zvicrës do të mbahet Forumi Ekonomik, ku pjesëmarrës do të jetë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

E teksa një ditë na ndan nga Formumi Ekonomik, bëhet me dije se i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, do të takohet me Kurtin dhe Vuçiç. Këtë e ka konfirmuar për RTK-në, zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, i cili ka theksuar se takimet do të jenë të ndara.

“Nuk është planifikuar një takim i përbashkët lidhur me dialogun, si ai i nivelit të lartë apo i ngjashëm”, ka theksuar Stano.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese