Hapësire reklamuese

Rajoni

Forumi Ekonomik Botëror në Zvicër bën bashkë Albin Kurtin dhe Aleksandër Vuçiç

Shkruar nga Newsbomb
Forumi Ekonomik Botëror në Zvicër bën bashkë Albin

Në Davos të Zvicrës nga nesër 13 janar deri më 19 janar do të zhvillohet Forumi Ekonomik Botëror. Në këtë forum do të diskutohet edhe për dialogun Kosovë – Serbi dhe të gjithë rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Sakaq, ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde me anë të një postimi në rrjetet sociale bën me dije se në këtë forum do të jetë i pranishëm kryeministri i Kosovës, Albin Kurti si dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

“Javën e ardhshme, në Davos do të nisë Forumi Ekonomik Botëror. Me të gjitha temat kryesore të rëndësishme, ‘Arritja e sigurisë dhe bashkëpunimit në një botë të thyer’ veçanërisht për Kosovën, dialogun Kosovë-Serbi dhe të gjithë rajonin e Ballkani Perëndimor. Gëzohem që do t’i shoh të dy, Albin Kurtin dhe Aleksandar Vuçiçin të jenë të pranishëm”, ka shkruar Rohde në “X”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese