Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
31 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
29 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

“Forum Ilirida” tani edhe në Lubjanë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shoqata kulturore, ekonomike dhe arsimore e shqiptarëve “Forum Ilirida”, e themeluar vetëm gjashtë muaj më parë, hapi sot zyrat e veta në qytetin e Lubjanës.

Zyrat do të jenë në funksion të takimeve dhe veprimtarive socio-ekonomiko-kulturore për shqiptarët.

 Në fokus të shoqatës do jetë promovimi i imazhit të shqiptarëve, integrimi i tyre në shoqërinë sllovene, vendosja e lidhjeve ekonomike si dhe mësimi i gjuhës shqipe nga fëmijët shqipëtarë.

 Ambasada shqiptare në Slloveni përshëndeti këtë nismë duke vënë theksAin në rolin e rëndësishëm që ajo ka.

Njëherazi, shprehu edhe gatishmërinë për mbështetjen e gjithë veprimtarisë të “Forum Ilirida.”

 Të pranishëm në ceremoninë e inagurimit ishin edhe drejtuesit e shoqatës :Zejnulla Bilali, Avni Sejfulli dhe Xhevat Nuredini.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img