Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Formohet koalicioni i ri qeveritar në Izrael, rrëzohet pas 12 vitesh nga pushteti Banjamin Netanyahu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetët opozitarë në Izrael kanë nënshkurar marrëveshjen për formiminin e qeverisë së re që do të rrëzojë nga pushteti pas 12 vitesh kryeministrin Benjamin Netanyahu.

Kryeministri i ri i vendit do të jetë Naftali Bennett, ish-aleati i Netanyahut, i cili tashmë ka dalë kundër tij. Ai tha se koalicioni do të përfaqësojë të gjithë Izraelin.

Sipas tij, qeveria e re do të hapë një kapitull të ri mes shtetit dhe qytetarëve arabë të Izraelit, ndërsa falenderoi edhe Netanyahun për rolin që luajti në këtë process për zgjedhjen e qeverisë së re.

Më shumë

spot_img
spot_img