Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Formacioni i vitit në Serie A, Inter dhe Napoli dominojnë listën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Faqja e specializuar e futbollit, Goal.com ka publikuar formacionin e vitit sipas saj për kampionatin italian.

Në këtë formacion bëjnë pjesë tre lojtarë të Interit, i cili është kryesues i Seria A. Po kaq lojtare ka edhe Napoli, që është gjithashtu një prej pretendentëve kryesor për të fituar titullin kampion.

Fiorentina ka dy lojtarë në këtë formacion, ndërsa Roma, Milan dhe Juventusi kanë vetem nga një lojtar në 11-tëshin më të mirë të vitit 2015.

Formacioni i 2015 është:

Handanovic- Murillo, Miranda, Koulibaly, Alondo – Pjanic, Allan, Bonaventura – Dybala, Higuain, Kalinic.

Më shumë
spot_img
spot_img