Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
72 %
4.6kmh
75 %
Hën
14 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

FORMACIONET ZYRTARE/ Reja befason me 11-shen titullare, në fushë me “tredhëmbësh”, Anglia kundërpërgjigjet me më të mirët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm


Shqipëria do të presë ditën e sotme në orën 18:00 në “Air Albania” kombëtaren e Anglisë, në një sfidë të vlefshme për eleminatoret e Kupës së Botës “Katar 2022”.

Pak minuta më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku trajneri i kombëtares tonë, Edurado Reja ka befasuar me zgjedhjet e 11-shes titullare. Edhe pse luajmë kundër një kundërshtari shumë të fortë, Shqipëria do të luajë me 3 sulmues, pasi në fushë do të jenë Uzuni, Cikalleshi dhe Broja.

Trajneri Reja ka bërë 5 ndryshime nga sfida e parë me Andorrën, ndërkohë që Anglia kundërpërgjigjet me formacionin më të mirë, pasi rikthehen në formacion kapiteni Harry Kane, Rahemm Sterling dhe Kyle Walker.

Formacionet zyrtare:  

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Ismajli, Gjimshiti, Veseli, Laçi, Bare, Memolla, Uzuni, Broja, Cikalleshi Trajner: Edouardo Reja

Anglia: Pope, Walker, Shaw, Rice, Stones, Maguire, Foden, Phillips, Kane, Sterling, Mount Trajner: Gareth Southgate

12 2 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img