Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

FORMACIONET ZYRTARE/ Ndaj San Marinos një Shqipëri sulmuese, Reja zgjedh t’i besojë sërish Nedim Bajramit nga minuta e parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqipëria do përballet me San Marinon në orën 20.45, në kuadër të kualifikueseve të Botërorit 2022. Pak momente më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Në portë këtë herë Reja i ka besuar Thomas Strakoshës, ndërkohë që në mbrojtje ka një fanellë titullari edhe për Mihaj, i cili do të ketë përkrah Kumbullën dhe Gjimshitin.

Në krahun e djathtë rikthehet kapiteni Elseid Hysaj, ndërsa Bare dhe Laçi do të jenë në qendër të mesfushës. Lorenc Trashi ia ka dalë të lërë pas dëmtimin ndaj Hungarisë dhe konfirmohet në krahun e majtë, ndërsa sulmi do të jetë i përbërë nga Manaj dhe Uzuni. Prapa tyre Nedim Bajrami, që ndeshjen e kaluar ishte një nga më të mirët në fushë, edhe pse është stërvitur vetëm pak ditë me kombëtaren.

fdd
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img