Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

FORMACIONET ZYRTARE/ Edy REJA ndryshon skemë, si reshtohet Shqipëria dhe Hungaria në “Elbasan Arena”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në 18:00 Shqipëria do ndeshet me Hungarinë në “Elbasan Arena”. Dueli vlen për grupin I kualifikues të Kupës së Botës, me kuqezinjtë e Edy Rejas që kërkojnë një rezultat të mirë pas humbjes 4-1 me Poloninë.

Trajneri italian i kuqezinjve ka vendosur të ndryshojë emrat dhe skemën (4-3-3 sipas UEFA), kjo edhe për shkak se Hysaj, Bare dhe Manaj janë të pezulluar me kartona.

Formacionet zyrtare:

Shqipëri: Berisha, Doka, Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Trashi, Abrashi, Gjasula, Uzuni, Bajrami, Balaj

Hungari: Gulasci, Lang, At. Szalai, Orban, Fiola, Kleinheinstein, Nagy, Gazdag, Botka, Szoboszlai, Sallai

Më shumë
spot_img
spot_img