Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Fordi përplaset me kamionin, të paktën 15 të vdekur nga aksidenti tragjik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bcc7e8a18d79029e4f80d8e94762414b

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në orët e mëngjesit me orën lokale në Kaliforninë Jugore në SHBA. Si pasojë të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Katërmbëdhjetë persona vdiqën në vendin e ngjarjes ndërsa të mbijetuarit u dërguan në spitalet e zonës. Shtatë pacientë u dërguan në Qendrën Rajonale Mjekësore El Centro ku një nga të plagosurit ndërroi jetë pas mbërritjes.

Aksidenti ndodhi rreth 100 milje në lindje të San Diego-S dhe rreth 15 milje nga kufiri i Meksikës. Kamioni po shkonte në autostradë ndërsa fuoristrada SUV po shkonte drejt perëndimit.

Në vendin e ngjarjes u dërguan katër deri në pesë ambulanca shtesë dhe katër helikopterë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img