Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
2.1kmh
75 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Forcat Speciale zbarkojnë rrugëve të Shqipërisë, SPAK urdhëron arrestimin e 32 personave (PAMJET)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një operacion i madh i Policisë është duke u zhvilluar në disa qytete të vendit. Mësohet se Prokuroria Speciale ka urdhëruar arrestimin e 32 personave, si të dyshuar të përfshirë në ngjarje të ndryshme kriminale.

Newsbomb.al mëson se ka të arrestuar në qytetin e Tiranës, në lagjen “5 Maji”, të paktën 10 persona janë arrestuar në qarkun e Elbasanit. Siç shihet nga pamjet, operacioni atje është zhvilluar në orët e para të mëngjesit dhe prezenca e Policisë ka qenë e lartë.

Deri tani nuk ka informacion për ndonjë ngjarje konkrete, por ka dyshime se arrestimet lidhen me prangosjen e një personi të fuqishëm të botës së krimit, i cili është “zbërthyer” para prokurorëve të SPAK.

Mes personave të ndaluar me urdhër të Prokurorisë Speciale janë dhe disa oficerë të Policisë së Shtetit. Ata dyshohet se u kanë dhënë informacion grupeve kriminale për goditjen e kundërshtarëve. *Pamjet më poshtë, nga Elbasani.

Më shumë
spot_img
spot_img