Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Forcat Speciale të Kosovës “në këmbë”, Policia merr informacione për sulme në QKUK

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është duke patrulluar në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) për të siguruar zonën, pas një kërcënimi për sulme që ka marrë.

“Policia e Kosovës me kohë ka ndërmarr masat parandaluese dhe të sigurisë, pas sigurimit të një informate që ndërlidhet me kanosje, përderisa janë ndërmarrë të gjitha masat policore, situata vlerësohet e qetë dhe nuk ka vend për asnjë shqetësim nga ana e qytetarëve”, ka thënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

Gjithashtu, masa të rrepta po zbatohen edhe në veri të Mitrovicës, ku që nga mëngjesi i sotëm, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë duke bërë kontrolle të rrepta për automjetet që hyjnë në zonën e Qendrës Spitalore në Mitrovicën e Veriut.

Nuk dihet se për çfarë mesazhi kërcënues bëhet fjalë, por siç shihet nga foto, Njësia Speciale e Policisë është duke patrulluar në QKUK Prishtinë.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit