Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
4.6kmh
40 %
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Forcat Speciale RENEA dhe FNSH operacion blic në Nikël, ka disa persona të shoqëruar: Aksioni koordinohet nga Tirana

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat Speciale RENEA dhe FNSH janë duke zhvilluar një operacion blic në zonën e Niklës, në Fushë Krujë në këto momente. Mësohet se në ndihmë të Forcave RENEA, atje kanë shkuar dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt nga Tirana dhe Fieri.

Newsbomb.al mëson se nga operacioni janë 5 persona të shoqëruar. Identiteti i tyre nuk bëhet ende me dije.

Ndërkohë, për shkak të rëndësisë së lartë të operacionit, ai po drejtohet nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit në Tiranë. Zona e Niklës ka qenë disa herë në fokusin e operacioneve të Forcave Speciale pasi aty ka disa grupe kriminale që veprojnë në vendin tonë.

Në fokus të këtij operacioni sipas burimeve, është goditja e veprimatarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Sera, magazina, objekte të braktisura dhe terrene të pyllëzuara janë duke u kontrolluar imtësisht nga Forcat Speciale.

Drejtuesi më i lartë i Policisë së Shtetit Ardi Veliu është duke ndjekur vetë operacionin, bashkë me Tonin Vocajn dhe Gjovalin Lokën, raporton newsbomb.al.

Përmes informacioneve të sigurara në rrugë operative nga Policia e Shetit, nga monitorimi ajror si dhe nga të dhënat e Guardia di Finanza, në këtë zonë janë evidentuar parcela të mbjella me kanabis sativa. Pritet që vetë Policia të japë më vonë njoftim zyrtar për operacionin dhe të shoqëruarit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img