Hapësire reklamuese

Aktualitet

Forcat ‘Shqiponja’ blindojnë unazën e re, ç’ndodhi mbrëmë në Tiranë (VIDEO-DETAJE)

Shkruar nga Newsbomb

Forcat ‘Shqiponja’ dhe Policia Rrugopre bënë mbrëmë patrullime të përbashkëta në zonë e unazës së re në Tiranë.

 

Një gjë e tillë erdhi pas shqetësimeve të banorëve, për shkak të zhurmave të mjeteve që tejkalojnë shpejtësinë.

“Duke marre shkase nga shqetesimet e shumta te banoreve te unazes se madhe per zhurmat e mjeteve qe tejkalojne limitet e shpejtesise duke bere gara me shpejtesi ne oret e vona te nates si dhe rrezikun potencial qe paraqesin keta drejtues mjetesh per sigurine rrugore, u organizuan sherbime te perbashketa kontrolli nga Forca “Shqiponja” dhe Policia Rrugore e kryeqytetit me objekt kontrolli garat me shpejtesi, perdorimi i alkoolit, xhamat e erret, posedimi i lendeve narkotike dhe sende te tjera te paligjshme.

Nga kontrollet e ushtruara deri ne keto momente jane konstatuar dhe ndeshkuar 4 drejtues mjetesh per drejtim mjetin nen efektin e alkoolit, 6 drejtues mjetesh per mosrregullim shpejtesie apo gara me shpejtesi si dhe 3 drejtues mjetesh per xhama te erret. Nderkohe ??‍♀ eshte ne detyre dhe fton cdo qytetar te telefonoje te 112 per paligjshmerite dhe shqetesimet qe konstaton”, sqaron policia.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese