Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Forcat e Kosovës shpëtojnë fëmijën 2 vjeç nga rrënojat në Turqi, vijojnë përpjekjet edhe për nënën e gjallë

Lajme të ngjashëm

Forcat e Sigurisë së Kosovës kanë bërë të mundur shpëtimin e një fëmije dy vjeç nën rrënojat e pallatit të shëmbur nga tërmeti tragjik që goditi mëngjesin e së hënës Turqinë dhe Sirinë.

FSK po mundohen që të shpëtojnë edhe nënën e vajzës së vogël, e cila është gjallë nën rrënojat e shkaktuara nga tërmeti. Lajmi është konfirmuar nga Shefi i Komunikimit Strategjik në Ministrinë e Mbrojtjes, gjenerali Sefer Isufi.

“Kontingjenti ynë ka arritur të nxjerr një 2 vjeçar nga rrënojat, njëkohësisht është duke vazhduar operacioni për nxjerrjen edhe të nënës së fëmiut, e cila është ende gjallë“, ka thënë Isufi.

Më shumë