Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Fluturimet me helikopterin ushtarak, Olta Xhaçka padit për shpifje Partinë Demokratike

spot_img

Lajme të ngjashëm

a4c62a3ea274f77f61a6e3fd53957abb

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka paditur për shpifje Partinë Demokratike dhe përfaqësuesit e saj, për akuzat se ka përdorur helikopterin e Forcave të Armatosura për qëllime fushate elektorale.

Prej disa ditësh, përmes Xhemal Gjunkshit dhe Gent Strazimirit e ka akuzuar ministren Xhaçka se ka përdorur 22 herë helikopterin ushtarak për qëllime të fushatës elektorale.

PD ka publikuar më herët edhe datat e fluturimeve nga Tirana drejt Dibrës, duke thënë se i kanë kushtuar buxhetit të shtetit dhe taksapaguesve shqiptarë rreth 100 milionë lekë.

Më shumë

spot_img