Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Flutura Açka drejt largimit nga PD? Deputetja: As unë nuk e gjej veten, projeksioni im ishte ndryshe

Lajme të ngjashëm

Shkrimtarja dhe deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka nuk mbajti dot lotët kur kolegia Grida Duma njoftoi lënien e mandatit të deputetit.

E ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Goca dhe Gra”, Açka u pyet se çfarë mendon për vendimin e Dumës që Kuvendin për të drejtuar emisionin politik në Top Channel, “Top Story”.

“Lotët e mi ishin goditje e momentit. Dija diçka, por nuk ma merrte mendja që e kishte marrë vendimin… edhe zëri i dridhur i Gridës dhe të gjitha bashkë, kjo ishte arsyeja e emocionit

Është vendim personal i saj. Megjithatë, ajo vazhdon të jetë në politik dhe nga ai front”, tha deputetja që më tej komentoi situtaën aktuale në PD.

“Kam përshtypjen se mjedisi në PD nuk është akoma aq i shtruar sa të jetë dashamirës. Kjo është një nga arsyet mendoj unë. As unë vetë nuk e gjej veten, nuk jam në ujëra aq të sigurta. Projeksioni im ishte ndryshe”.

E pyetur nga Armina Mevlani se për çfarë do e linte politikën, Açka tha se do ta bënte “vetëm për librin”.

Më shumë