Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Fluksi i aplikimeve për karta ID dhe pasaporta, zyrat e Gjendjes Civile të hapura dhe të shtunën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2a14b2717f7549386a5b688c8c1351eb

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes e Civile njofton gjithë qytetarët e se për shkak të fluksit të lartë të aplikimeve për kartë identiteti dhe pasaportë biometrike, zyrat e aplikimit do të jenë të hapura dhe nesër.

Sipas urdhrit, zyrat e aplikimit duke u nisur nga fluksi i qytetarëve  do të jenë të hapura dhe ditën e shtunë, më datë 2 shkurt për Tiranën dhe disa qytete të tjera kryesore.

Kështu përveç kryeqytetit, zyrat do të jenë të hapura dhe në Berat, Durrës, Elbasan, Fier, Lushnje, Korçë, Shkodër, Kamëz dhe Vlorë.

 

Më shumë

spot_img
spot_img