Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Fluks udhëtarësh në Kapshticë dhe Qafë Thanë, shkak ndërprerja e energjisë

Lajme të ngjashëm

Në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës dhe Qafë Thanës është regjistruar sot një numër i lartë udhëtarësh dhe pritje të gjata.

Sipas informacioneve autoritetet doganore bëjnë me dije se në Qafë Thanë janë krijuar radhë të gjata për shkak të shkëputjes së energjisë elektrike, ndërsa aktualisht po punohet me gjenerator për të shmangur fluksin.

Aktualisht po punohet me 2 sportele në dalje dhe 3 në hyrje, ndërsa mësohet se në pikën doganore të Kapshticës janë krijuar radhë të gjata për shkak të mosfunksionimit të sistemit.

Më shumë